Luka zo Spišskej Belej

Luka zo Spišskej BelejDňa 23.1.2014 som sekciou porodila synčeka.

O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Kežmarok, Poprad, Košice, Bratislavu, až po Prahu. Potravu i naďalej prijíma cez sondu rovno do žalúdka a jeho telíčko je v dôsledku spomínaných problémov veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkcie úplne nezlyhali. Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie, jeho choroby sú veľmi ťažko identifikovateľné.   Má metabolické a mitochondriálne ochorenie, DMO…. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani  bielkovinu. Vraj je prvé dieťa ktoré evidujú že toto všetko prežil. Už sme absolvovali operačný zákrok ULZIBAT v Kladne (máj 2017). Po tomto zákroku sú nevyhnutné rehabilitácie na rozhýbanie a spevnenie svalov končatín. Uvidí sa či sa postaví na nožičky (v januári bude mať 4.roky). Po následných kontrolách sa rozhodne či budú potrebné ďalšie operačné zákroky čo sa týka nožičiek.
Všetky ďalšie operačné zákroky, lieky a zdravotné pomôcky sú finančne veľmi náročné.

Zatiaľ definované diagnózy: Mitochodriová cytopatia, hypotrofia, neprospievanie, psychomotorická retardácia, ľahká spastická ľavostranná hemiparéza, ľavostranný torticollis, hypoxicko-ischemická encefalopatia, pylorospazmus, gastroezofágový reflux, sepsa, DMO, spastická diplégia, cerebrálna paréza.

Za nás oboch môžem sľúbiť, že budeme bojovať zo všetkých síl aj naďalej. Za prípadnú pomoc budeme veľmi vďační a verte mi, keď niekedy budete mať možnosť uvidieť môjho synčeka aký je zlatý, aký je snaživý, aký vie byť veselý, ako cíti každú pomoc, ako to všetko čím prechádza, ale aj na čo sa teší vidno v jeho krásnych očkách určite neoľutujete, že ste nám v najťažších chvíľach v našom živote pomohli. Luka, verím raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek.

Záverom by som Vás chcela uistiť, že v prípade, že sa rozhodnete môjmu synčekovi pomôcť Vaše finančné prostriedky budú použité len na účely ktoré odborníci navrhujú a odporúčajú.

Beáta Kušmireková & Luka Klokoč (synček)

Pomoc pre Luku

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 23
Poznámka: Luka Klokoč

Zbierka:
- príspevok na liečenie, rehabilitáciu a operáciu Ulzibát...