Pomoc pre Henka

Euro deťom n.f. pomáha – tentokrát sme podali pomocnú ruku Henrichovi Maňákovi, ktorý nás požiadal o doplatok na prestavbu motorového vozidla, resp. o nájazdovú rampu a otočné sedadlo. Pomohli sme mu doplatkom vo výške: 350,00 €, ktorá ho delila od realizácie. Henko tak bude môcť nielen cestovať na lekárske kontroly, rehabilitácie a terapie, ale hlavne plniť si aj svoje sny. Veľmi rád totiž cestuje a prešiel už pekný kus Slovenska. Navštívil veľa historických pamiatok, hlavne sa zameriava na tie bezbariérové. Sme radi, že môžeme byť toho súčasťou

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

POMOHLI sme VIERKE dostať sa na liečenie <3

Ďakujeme Vierke Hriňákovej za krásne fotky priamo z Adeli Medical Center v Piešťanoch. Aj vďaka Euro deťom n.f. mohla Vierka tento liečebno-rehabilitačný pobyt absolvovať. Veríme, že jej rehabilitácie a špeciálne terapie pomohli a urobíme všetko preto, aby si pobyt mohla zopakovať.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! Euro deťom n.f.

ODKAZ OD:
Vierka Hriňáková:
Ďakujem za pomoc finančnú pomohlo mi, lepšie držím hlavu aj ruky a nohy sa uvoľnili, chcela by som zas zopakovať liečbu tak dúfam, že dobrý ľudia sa nájdu a mi pomôžu veľká vďaka 🙂

Zbierka pre Lukáška

Euro deťom n.f. vyhlásilo zbierku pre Lukáška o ktorého sa stará z opatrovateľského príspevku slobodná mamička. Hoci má Lukáško len 8 rokov – má rôzne diagnózy: DMO atakticko-hypotonická forma, autizmus, syndrom hyperkinetiky, syndrom hypermobility, organicitu mozgu pri CNS, ADHD poruchu pozornosti, je inkontinentný, zaostáva pre mentálne postihnutie a zaostáva v jemnej aj hrubej motorike.
Lukáško má zdravotné problémy od narodenia.

Lukáško aj vďaka finančnému príspevku vo výške: 355,00 € od Euro deťom n.f. absolvoval liečebno – rehabilitačný pobyt v Turčianskych Tepliciach, špeciálne rehabilitácie aj ergoterapiu.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

Pomáhať má svoj zmysel <3

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí podporili dvojičky Timotejka a Alexíka.

S prosbou o pomoc nás oslovila 6-členná rodinka z Ľubiše okr. Humenné. Rodičia sa s láskou starajú o 15 ročného Tadeáša, 7 ročnú Karin a 12 ročné ZŤP dvojičky Timoteja a Alexa. Chlapci sa narodili predčasne v 30. týždni a obaja majú diagnózu DMO – detská mozgová obrna, spastická kvadruparéza (poškodenie mozgu), postihnutie oboch končatín. Ich sociálna situácia je o to náročnejšia, že sú chlapci ZŤP dvaja. To pre nich znamená dvojnásobné náklady na rehabilitáciu, zdravotné pomôcky, bývanie a stravu. Za 11 rokov s dvojičkami, rodičia absolvovali 35 liečebno – rehabilitačných pobytov, 6 operácii a mnohé ďalšie alternatívne terapie.

Veľká vďaka patrí darcom, vďaka ktorým mohli naše dvojičky absolvovať rehabilitácie nevyhnutné k ich zdraviu.
Euro deťom n.f. taktiež podalo pomocnú ruku a do celkovej sumy v hodnote 1000 Eur sme dorovnali vaše príspevky. SPOLOČNÝMI SILAMI sme tak umožnili chlapcom absolvovať rehabilitácie v centre Liberta v Košiciach.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! <3

Euro deťom n.f. pomáha <3

Len pred nedávnom k nám prišla žiadosť o finančnú pomoc a podporu pre 19 ročnú Eriku Švecovú z Bratislavy. Eriku v piatom roku svojho života postihla diagnóza NHL (Non – Hodgkinov lymfóm – najrozšírenejší druh rakoviny). Následne 2 roky sa liečila na oddelení onkológie. Našťastie tento boj o život vyhrala. Pomaly sa dostával jej život do normálnych koľají, no vo veku 10 rokov ju postihla ďalšia choroba. Zo dňa na deň jej ubúdali sily a bezvládnosť chôdze. Diagnostikovali jej nevyliečiteľnú chorobu Ataxia telangiectasia, ktorá ju pripútala na invalidný vozík. Následky tejto diagnózy jej spôsobili ďalšie nepríjemnosti, následkom čoho bola nútená podstúpiť operáciu – predĺženie šliach. Erika pravidelne rehabilituje a mala jedinečnú šancu absolvovať liečenie v Turčianských Tepliciach po dobu 29 dní.
A tak sme jej to umožnili a darovali chýbajúcu sumu vo výške 500 €.
Erike prajeme veľa zdravia a síl, veríme, že jej tento liečebno-rehabilitačný pobyt prospeje a bude prínosom pre jej zdravie.

Neurorehabilitácia pre deti

Milí rodičia.
Dávame Vám do pozornosti sanatórium Klímkovice s terapiou Klim Therapy:

http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitace-pro-deti/
http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitacni-programy/

Už dlhé roky sa snažia o spoluprácu so slovenskými poisťovňami bohužiaľ stále neúspešne. Zo strany slovenských poisťovní nie je záujem o uzavretie zmluvy.
Slovenské poisťovne preplácajú kúpele na Slovensku napr.Kováčová, avšak Klímkovice ako jediný v Českej republike majú rehabil. prístroj „Robot“ – presne simuluje chôdzu a mnoho ďalších veľmi moderných zariadení používaných v 21.storočí. 🙂

Kiež by slovenské poisťovne vyšli našim deťom viac v ústrety. Nevešajte však hlavu – spoločne to zvládneme 🙂

Kde je vôľa, tam je cesta <3

SPOMIENKA NA KRISTÍNKU

S bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že nás navždy opustila naša malá, statočná bojovníčka Kristínka Halabrínová, ktorú sme v Euro deťom n.f. podporovali a pomáhali na jej ceste za zdravím. Obom rodičom vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Nech odpočíva v pokoji náš krásny anjelik.
Celej rodinke v týchto ťažkých chvíľach prajeme veľa síl a energie.
Euro deťom n.f.

Spomienka na Kristínku

MDD v EURO DEŤOM n.f.

Všetkým deťom k dnešnému sviatku prajeme veľa veľa zdravíčka, šťastia, lásky, úspechov a napredovaní na ich ceste za zdravím.
Tak ako minulý rok aj tento rozdelíme k MDD sumu 500 eur medzi deti.
Vybrali sme detičky, ktoré ešte neboli od nás obdarované:
Andrejko Žuffa
Adamko Štapinský
Nátálka Piskorová
Marek Hejda
Branko Gálik
Natálka Oklapková
Sárka Demeterová
Noémi Szénásiová
Jožko Mičúch
Lukáško Ďurina
Maminky najlepšie vedia, čo ich deti potrebujú a tak môžu v hodnote 50 eur nakúpiť pre svoje dieťatko k MDD vitamíny, hygienické potreby, zdravotnú pomôcku – hračku, ortopedickú obuv, masáž, cvičenie … čokoľvek, čo dieťatko poteší a aspoň o krôčik posunie vpred 🙂

VŠETKO NAJLEPŠIE k MDD praje Euro deťom n.f. <3 Den detí

DEŇ MATIEK

Na to ako sa stať dobrou mamou nás nikto nenaučí v žiadnej škole, neexistuje na to žiadna veľká kniha, je na to potrebné len veľké srdce. MAMINKY, máte náš veľký obdiv za vašu starostlivosť, obetavosť a hlavne trpezlivosť.
VŠETKO NAJLEPŠIE k dnešnému sviatku Vám zo srdca praje tím Euro deťom n.f. <3 Deň matiek

PODALI SME POMOCNÚ RUKU

Ďakujeme za pomoc
ĎAKUJEME v mene Mišky za vaše veľké srdce a pomocnú ruku, ktorú sme jej spoločne podali. Veľká vďaka patrí Andrea Jurkovičová, Zuzana Bieliková a Katarína Filová, takisto spoločnosti BSG, ktorá zorganizovala podujatie: Beh pre Euro deťom n.f. a časť z vyzbieraných peniažkov sme darovali práve Miške Chovanovej. Vďaka tomu budú môcť rodičia Miške zabezpečiť potrebnú liečbu a lieky.

Prajeme všetko dobré celej rodinke a darcom posielame OBROVSKÉ ĎAKUJEME:

Ďakujeme, Miška ako bábätko

Miška Chovanová

Posted by Euro deťom n.f. on 4. apríl 2017

Ďakujeme za Mišku

Top