Katka zo Brusna

Katka zo BrusnaKatuška sa narodila predčasne v 28tt. Strávila tri mesiace v nemocnici, podstúpila operáciu očí. Denne som ju chodila navštevovať, až prišiel deň, keď sme si domov doniesli náš usmiaty poklad. Všetko bolo v poriadku až do prvého očkovania v decembri. Začali sme na nej badať zmeny, prestala sa smiať, chytať do rúčky veci, akoby ruky ani nepoužívala. Dostala kŕče akoby ju bolelo bruško. Obvodná lekárka vždy povedala, že je to kolika a prejde to samé. No nebolo to tak. Na plánovanej neurologickej kontrole som opísala náš problém, spravili jej EEG a diagnostikovali jej epilepsiu.

Liečba zabrala, naozaj po pár dňoch, opäť som videla na jej tváričke úsmev. Začali sme cvičiť, navštevovať fyzioterapeutov, chodiť na pobyty, aby sme dobehli zameškané. A aj sa darilo, kým nedostala v Kováčovej zápal pľúc. Nasledovala hospitalizácia, 11 dní v umelom spánku, operácie a štyri mesiace v nemocnici. Domov prišla Katka s tracheostomiou, pegom (sondou na kŕmenie v brušku), dýchal za ňu prístroj.

Toto obdobie bolo strašne náročné, nevedela som nič o tracheostomii, nevedela som ako sa budem o ňu starať doma, ako to zvládneme, všetko boli nové veci. Zo dňa na deň som sa musela stať zdravotníkom.

Po trištvrte roku som sa odhodlala s ňou ísť na rehabilitácie do Adeli. Katka cvičila, spevňovala svalstvo za 12 dní. Úžasný výsledok. Sama som cítila, keď som ju brala na ruky aká je pevnejšia. Odvtedy stále navštevujeme centrá, ktoré sú žiaľ súkromné a finančne náročné, no tešíme sa z každého malého pokroku.

V januári začala byť chorá, mala hlieny, teplotu, objavili sa zas epileptické záchvaty, ktoré sme mali dlho pod kontrolou. Teraz sme už v lete absolvovali 2x rehabilitačný pobyt. Denne s ňou cvičím, masírujem ju. Naším veľkým snom je absolvovať liečbu kmeňovými bunkami. Veľmi by sme túžili jej detstvo priblížiť čo najviac zdravému dieťatku. Liečba by jej mohla veľmi pomôcť aj po mentálnej stránke. Bunky podávajú v Mexiku, budeme musieť za tým vycestovať.

V posudku má Katka napísané 100% miera postihu. Žijeme len z môjho opatrovateľského príspevku. Som matka, ktorá sa nikdy nevzdá, vždy budem robiť všetko preto, aby moja bojovníčka dosiahla čo najviac.

Ďakujem

S pozdravom Klára

Pomoc pre Katku

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 42
Poznámka: Katka

Zbierka:
- príspevok rehabilitácie, liečebný pobyt a liečba kmeňovými bunkami