Jožko z Považskej Bystrice

Jožko z Považskej BystriceAko každá mladá rodina sme sa tešili na prvé vytúžené bábätko. Až do pôrodu bolo všetko v poriadku. Všetko sa však zmenilo pôrodom. Pri pôrode nastali komplikácie. Doktormi bola zle stanovená budúca pôrodná hmotnosť dieťaťa (doktori sa pomýlili o viac ako kilogram), a podľa toho bol zle stanovený spôsob pôrodu. Syn Jozef mal byť odrodený cisárskym rezom a nie prirodzenou cestou. Keďže bol veľký, tak sa zasekol v rodidlách a musel byť vyťahovaný pomocou vex pumpy a týmto náš príbeh začína. Jožko po pôrode nedýchal, neplakal, mal poškodenú ľavú stranu mozgu a ľavú ručičku. Po narodení bol v krátkom čase prevezený do FN Trenčín na oddelenie rizikových novorodencov. Po dvoch týždňoch od pôrodu bol prepustený konečne domov. Vzhľadom ku jeho zdravotnému stavu sme museli začať cvičiť Vojtovu metódu , aby si spevnil svalstvo na celom tele, ale hlavne ručičku. Prvé neurologické kontroly nedopadli dobre. Ošetrujúca doktorka nám žiaľ oznámila, že náš syn Jozef bude ležiaci pacient. Odporúčala nám rôzne rehabilitačné pobyty na rozvoj jeho telesnej aj duševnej stránky.

Aj keď je tomu už viac ako tri roky od jeho narodenia, syn Jožko prekonal veľa vyšetrení. Doktorka mu uzavrela diagnózu: Detská mozgová obrna – ťažká spastická kvadruparetická forma. Stp. ťažkej perinatálnej cerebrálnej lézií . V.s. lézia pl. brachialis 1.sin.- zmiešaný typ. Psychomotorická retardácia – kineziologicky na úrovni I. – II. Trimenomu. V.v. infantilná myoklonická epilepsia.

S Jožkom chodíme pravidelne cvičiť do NsP Pov. Bystrica ako aj cvičíme s ním aj doma. Pravidelne chodíme na canis terapiu (terapia so psíkmi), hipoterapiu (terapia s koňmi), rehabilitácie v Svetielko Trenčín, chodíme plávať. Absolvovali sme dva krát dvojtýždňový rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanoch.
Aj keď toto všetko syn Jožko podstupuje, tak stále nesedí, nechodí, nerozpráva. Po pobyte v Adeli Medical Center v Piešťanoch, sa Jožko začal pretáčať na bruško, v ručičke udrží lyžičku, dá si ju do pusinky, začal rozprávať mama, baba. Myslíme si, že tento pobyt Jožka posunul o krôčik v pred.
Pravidelnými a lepšími rehabilitáciami chceme docieliť aby syn Jožko bol aktívnejší v pohybe, aby len neležal. Je to však veľmi ťažké, ale my robíme čo je v našich silách a veríme , že aj s Vašou pomocou to dokážeme.

ĎAKUJEME.

Pomoc pre Jožka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 25
Poznámka: Jozef Mičúch

Zbierka:
- príspevok na liečebno – rehabilitačný pobyt, rehabilitácie...