Filipko zo Zálesia


Filipko má detskú mozgovú obrnu ľavej strany tela. Kvôli tomu nevie uchopiť predmety do rúčky a teda nezvláda bežné činnosti bez pomoci. Problém má aj s ľavou nôžkou, keďže ju má kratšiu, je dosť často unavený a vtedy zakopáva a padá.

Potrebuje veľa rehabilitovať, aby sa jeho stav zlepšil.

Narodil sa ako zdravé dieťa aspoň sa tak javil aj keď bol v inkubátore kvôli nedostatku kyslíka pri pôrode. Keď mal 3 mesiace tak som si všimla, že nereaguje akoby malo dieťa v jeho veku a tak nás pediatrička poslala k neurologičke. Keď mal 5 mesiacov boli sme na magnetickej rezonancii a tam lekári zistili, že má detskú mozgovú obrnu. Od 7 mesiacov cvičíme, chodili sme aj do Dunajskej Lužnej aj na iné rehabilitačné pobyty.

Pred dovŕšením 1 roka mu neurologička naordinovala liek na podporu mozgu, ktorý mu veľmi pomohol a po následnom rehabilitačnom cvičení začal robiť pokroky. Vďaka nadáciám a dobrým ľuďom sa nám podarilo absolvovať rehabilitácie v Possibilitas v Piešťanoch aj v centre Svetielko v Bratislave. Po rehabilitáciách je viditeľné ako Filip napreduje a ako mu veľmi pomáhajú. Absolvovali sme novú metódu – laser terapiu, ktorá uvoľňuje spasticitu a tým uvoľňuje aj šľachy a pomáha mu to trocha uvoľňovať ručičku. Je veľmi často unavený a nevládze chodiť, preto by som mu chcela zaobstarať bicykel špeciálne upravený, ktorý nehradí ani zdravotná poisťovňa ani ÚPSVaR.

Filipka vychovávam sama, moje finančné možnosti mi nedovoľujú mu hradiť potrebné terapie. Po zaplatení nájomného, škôlky, benzínu mi veľa neostáva. Preto Vás veľmi pekne prosím o pomoc. Filipko má veľkú nádej, že vďaka rehabilitáciám a terapiám bude raz samostatný.

Zo srdiečka Vám ďakujeme, Filip s maminou.

Pomoc pre Filipka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 44
Poznámka: Filipko

Zbierka:
- príspevok na liečebné pobyty, kúpele, rehabilitácie, vodné terapie, zdravotné pomôcky;