Damián z Licince, okr. Revúca

Damián má 10 rokov. Narodil sa predčasne v 32tt s váhou 1400g. Po sekcii bol oživený. Bojujeme o jeho zdravie, hlavne aby sa postavil na vlastne nohy a bol sebestačný. Keď raz tu už nebudem, aby sa vedel o seba postarať. Damián má diagnózu Spastická Tetraplegická DMO.  

Mentálne je v poriadku, pusinka mu funguje, okrem žutia, rozprava od rána do večera. Spieva si, recituje a zahŕňa nás milión otázkami denne 🙂 Pred 1,5 roka sme absolvovali operáciu Ulzibat v Kladne. Po operácii Ulzibat máme lepšie výsledky. Po každej rehabilitácii vidíme menšie pokroky, z ktorých máme obrovskú radosť a pocit, že sme na dobrej ceste. Operácia uvoľnila plasticitu na nohách a na pravej ruke, na ľavej ešte mame veľa práce Chodíme na hipoterapiu, absolvujeme vrámci našich finančných možností metódu Therasuit, ktorú nám odporučili a vidíme i pokroky po jej absolvovaní.

Mali by sme ju absolvovať aspoň 5-6 krát ročne, avšak sami to finančne nezvládame. Šetríme ako sa len dá, bohužiaľ takú vysokú sumu nemáme šancu sami pozbierať – bez pomoci. Kdekoľvek ideme na rehabilitácie, alebo kúpeľnú liečbu, minimálny poplatok je 450 eur. Momentálne poberám predĺženú rodičovskú čo činí 248 eur. Do práce sa žiaľ nemôžem vrátiť, nakoľko ma Damiánko potrebuje 24 hodín denne.

Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pre synčeka Damiána. Pre nás aj málo – znamená veľa.

Ďakujem, s pozdravom a s úctou mamina Damiána

Pomoc pre Damiánka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 35
Poznámka: Damián Žiga

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, liečebný pobyt, špeciálne terapie