Andrejko z obce Liesek

Narodil som sa v 30 týždni …
Na tento svet som prišiel o niečo skôr ako som mal a tým to všetko začalo. Narodil som sa 26.10.2010 v 30 týždní tehotenstva ..

Po roku môjho života mi doktori určili diagnózu detská mozgová obrna a verdikt znel, že nikdy nebudem chodiť a budem len ležať…Vtedy sa zmenil celý život mojej rodiny a všetkého okolo, ale nezmenila sa chuť bojovať a hľadať svetlo na konci tunela…

Kolobeh môjho života vystriedalo veľké množstvo vyšetrení,ale nikdy sme nezabudli že existuje ešte jediná vec na svete,pre ktorú dokážem bojovať a je to Nádej. Veľa plaču ,úsilia a námahy ktorú musím vynaložiť ma posúva vpred a verím,že aj mne sa raz podarí splniť si svoj vytúžený sen HRAŤ FUTBAL..

Prvý zázrak ktorý sa nám stal bolo, keď som mal štyri roky. Dokázal som sa dať na štyri a začal som Štvornožkovat. Konečne prišli slzy radosti ,šťastia a veľkej nádeje,že sa posúvam deň čo deň o krôčik vpred.Aj keď len štvornožkujem a ešte nechodím,je to pre mňa obrovský úspech a pokrok.

Naďalej pokračujeme v rehabilitáciách ,lenže nie vždy nám to umožňuje finančná situácia…Keďže bývame samy len ja mamina a starší braček Juraj, je to čoraz ťažšie a náročnejšie. Pomáha nám rodina, nadácie a dobrí ľudia ktorých voláme pozemskí Anjeli…

Preto sme si založili občianske združenie Andrejko 2010,aby sme pomocou dobrých ľudí mohli zbierať 2% z daní na Andrejkove rehabilitácie a pomohli sme mu splniť si svoj vytúžený sen hrať futbal..Aj keď mi Boh ubral na mootrike,dal mi oveľa viac..Moju pamäť,moju myseľ a chuť bojovať a nevzdávať to..

V septembri už nastupujem do bežnej základnej školy Trstenej , tak verím ,že čoskoro Vám tu budem písať sám..

S pozdravom Andrejko,mamina a Juraj

Pomôžte mu kráčať s nami,za svojími snami..

Pomoc pre Andrejka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 34
Poznámka: Andrej Žuffa

Zbierka:
- Príspevok na liečebné pobyty, rehabilitácie, kúpele, terapie