Branko z Trenčína

Branko z TrenčínaNaše dieťa Branko Gálik 3.12.2011 sa narodil predčasne v 29 tt. váha 1350g / 39 cm. Mala som komplikovaný pôrod sekciou, celé jeho telo po narodení bolo veľmi pomliaždené, keďže bol v priečnej polohe museli ho vyťahovať z pôrodných ciest. Následne dostal ťažkú žltačku a dostal dve transfúzie krvi. Na JIS v Trenčíne bol mesiac, neskôr preložený na oddelenie nedonosených novorodencov, hneď ako bol preložený sme začali cvičiť Vojtovu metódu, ktorú cvičíme doteraz. V 10tich mesiacoch sa začal pretáčať a v jeho 13tich mesiacoch sme absolvovali prvý liečebný pobyt v Dunajskej Lužnej. Po tomto pobyte sa začal Branko plaziť. Plazil sa skoro trištvrte roka, v 22.mesiacoch sa dostal na kolienka a je tam doteraz, má slabšiu panvu, postaví sa ale nespraví sám krok, iba s oporou do boku keď sa drží pri stene. Po dvoch rokoch neurológ určil diagnózu DMO spastická diparetická forma.

Absolvoval niekoľko po sebe rehabilitačných pobytov v Dunajskej Lužnej i v Martine. Takisto konzultácie v zariadení Svetielko a následne terapie. Chodíme s ním do Tatranskej kotliny na neurokineziterapiu. Sú to neskutočné výdavky. Financie si zháňame od rodiny, od priateľov, máme len manželov príjem keďže som na rodičovskom príspevku.

Branko sa postaví na nohy, zatiaľ nechodí, len štvornožkuje a občas sa postaví len s oporou. Mentálne je úplne v poriadku, spieva, recituje básničky, rozpráva plynule od svojich dvoch rokov, neposlúchajú ho „len „ nožičky.

Budeme Vám vďační za akúkoľvek pomoc a podporu. Peniažky použijeme na rehabilitácie a zlepšenie zdravotného stavu Branka.

S úctou

Bernadeta Gáliková

Pomoc pre Branka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 27
Poznámka: Branko Gálik

Zbierka:
- príspevok na liečebno – rehabilitačný pobyt, rehabilitácie...