Miuška z Pezinka

13. 2. 2015 – Piatok trinásteho, sme sa stali rodičmi úžasného dievčatka Miušky. Žiadne z vyšetrení počas tehotenstva nenaznačovali, že má Miuška nejaké ťažkosti. Tri dni pred termínom sa už v brušku nehýbala a už samotný pôrod signalizoval, že niečo nie je v poriadku. Hodiny čakania, slzy tesnúce sa až do duše. Po narodení nám len bolo oznámené, že Miuška prekonala veľmi ťažké a dlhotrvajúce nedokysličenie mozgu. Prečo sa to stalo a či sa dalo tomu zabrániť sa prešetrovalo cez Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Výsledok? Také prípady sa z času na čas stávajú. Teraz už vieme, že keby sa pravidelne robili kontroly prietokov krvi, tak by sa odhalilo skôr, že dcérka možno už pár mesiacov bojovala s nedostatkom kyslíka a živín. Následkom týchto ťažkostí bola niekoľkokrát oživovaná, objavili sa epileptické záchvaty, atrofia mozgu… K dnešnému dňu máme diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu, mikrocefáliu, epilepsiu a hrozí nám aj strata zraku a sluchu. Mozog z veľkej časti odumrel, ale neustále nás prekvapuje svojou plasticitou. Miuška je pre medicínu doslova záhadou a zázrakom zároveň. Ako je možné, že s tak ťažkým poškodením centrálnej nervovej sústavy dokáže vôbec sama dýchať? Ako je možné, že vidí aj keď má cetrum zraku odumrete?

My ako rodičia sme jej verili, že si nás vybrala preto, lebo to s ňou ,,dáme“, milovali sme ju od začiatku bezpodmienečne. Aj keď boli obdobia dažďov dlhšie. Nakoniec sa vždy objavilo slnko a dúha. Neustále sme sa vzdelávali, aby sme Miušku od prvých dní jej života stimulovali vo vývine, podporovali jej maličké krôčiky. Ešte sama nechodí, ale dokáže už samostatne sedieť, štvornožkuje, verbálne nekomunikuje. Po roku dojčenia sa u nej objavila nešpecifická porucha prijímu potravy a doteraz si nikto nevie vysvetliť prečo prestala papať. Bola nám zavedená výživová sonda priamo do žalúdka. Hlad necítila, a tak bolo pre nás nepredstaviteľné, že sa nám raz podarí znovu papať pusou – podarilo. Po dvoch rokoch trápenia sme sondu Miuške odstránili.

Ako rodičia sa snažíme robiť pre ňu aj nemožné. Ale žiaľ, bez finančnej pomoci sa nám len veľmi ťažko darí dopriať jej takú špeciálnu starostlivosť akú by potrebovala.
Náklady spojené s hipoterapiou, špeciálnou jogou, muzikoterapiou, skenarterapiou, zrakovou terapiou, senzomotorickou terapiou, špeciálnymi pomôckami a edukačnými pomôckami na domáce vzdelávanie ďaleko presahujú naše mesačné prijímy a preto by sme Vás touto cestou chceli poprosiť o finančnú pomoc, vďaka ktorej Miuška môže opäť napredovať vo vývine a tešiť sa zo svojich úspechov a zázrakov.

Ďakujeme!

Pomoc pre Miušku

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 33
Poznámka: Mia Salay

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, špeciálne terapie, pomôcky na podporu zdravia a vzdelania