Vladko z Lipt. Petra

Volám sa Vladko. Mám 1 rok a 2 mesiace. Narodil som sa predčasne. Mamka je onkopacient, mala vysoké zápalové parametre. Ja som mal obojstranný zápal pľúc, sepsu. 6 dní som strávil v Liptovskej nemocnici, kvôli náhlemu zhoršeniu stavu. Zvracal som krv. Nakoniec ma previezli do Martina na ÁRO. Mesiac som bojoval o život. Liečba a antibiotika zaberali veľmi pomaly, nedokázal som sa pohnúť, ani vydať hlások zo seba. Po mesiaci ma pustili domov a začal sa kolobeh vyšetrení v Martine, Banskej Bystrici, Ružomberku a Ľubochni, no žiaľ bez výsledkov.

Nik nevie prečo som taký, aký som, vôbec neprospievam. Mám síce vyše roka, ale mentálne a motoricky som na úrovni 6 mesačného. Mám vysokú formu hypotonie a ešte čakáme na genetické výsledky.
Kvôli terapiám mesačne precestujeme do Martina, Ružomberku a SNV vyše 1200 km. Cvičím Vojtovu metódu, Bobath, cranio terapiu, canis terapiu, absolvujem masáže a plávanie.

Mám ešte 2 starších súrodencov a moji rodičia to žiaľ finančne nezvládajú. Snažia sa pre mňa urobiť maximum, avšak všetky tieto terapie sú neskutočne drahé. Prosím pomôžte mi, aby som ich mohol absolvovať a napredoval som na mojej ceste. Ďakujem veľmi pekne.

Pomoc pre Vladka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 46
Poznámka: Vladko

Zbierka:
- príspevok na liečebné pobyty, masáže, rehabilitácie, terapie.