Šimonko zo Spišskej Novej Vsi

ŠimonkoŠimonko sa narodil po bezproblémovom tehotenstve 26.12.2012 ako zdravý chlapček. O žiadnych zdravotných ťažkostiach rodičia netušili do 4. mesiaca, keď jeho telíčko náhle prepadli epileptické záchvaty. Diagnóza Lisencefália – hladký mozog bez závitov je dôvodom epilepsie, hypotónie a oneskoreného vývoja dieťatka. Dodnes nie je známa jeho príčina, avšak napriek neprajným prognózam a budúcnosti plnej otáznikov statočne bojuje so svojím osudom…

Priebeh dňa 11 ročného bojovníka sa výrazne odlišuje od režimu detičiek v jeho veku. Farbičky, hru v pieskovisku, či kopanie do lopty vystriedali pravidelné návštevy lekárov, náročné cvičenie a neustále rozvíjanie zmyslov a motoriky. Šimonko však vďaka svojmu úsiliu a odhodlanosti rodičov robí neuveriteľné pokroky. Navštevuje centrum Svetielko v Prešove, kde podstupuje terapiu TheraSuit a tú dopĺňa s cvičením Bobath konceptu v Košiciach, či Hlohovci. Vďaka cvičeniu mu krásne spevnelo telíčko a začal sám sedieť s oporou rúk. Taktiež raz týždenne chodí na hipoterapiu, ktorú veľmi zbožňuje, tak ako aj vírivý bazén a príjemné masáže. Pokroky sú badateľné aj po užívaní výživových doplnkov, či vitamínov na podporu mozgu, ktoré sú ale finančne veľmi nákladné.

Žiaľ, aj preto finančná situácia rodiny nijako nedovolí zabezpečiť pre Šimonka bez pomoci dobrých ľudí intenzívne rehabilitačné pobyty. Aby sa prejavil žiaduci efekt je potrebné, aby sa týchto pobytov zúčastňoval minimálne trikrát do roka. Náročná liečba, pravidelná rehabilitácia, špeciálne terapie, hračky na rozvíjanie zmyslov, vitamíny, či výživové doplnky extrémne ovplyvňujú rozpočet rodiny. Navyše z dôvodu nedostupnosti musí rodina za terapiami cestovať, a preto pohonné hmoty znásobujú cenu každej z nich. V júni k Šimonkovi pribudol braček Adamko, a tak sa mesačný rozpočet na pravidelné terapie pre Šimonka musel podstatne znížiť.

Radi by sme Vás preto požiadali o pomoc pri financovaní v tejto neľahkej situácii. I keď si toto všetko vyžaduje veľmi veľa energie, času a nemálo peňazí, vidíme v tom obrovský zmysel, neuveriteľne sa tešíme z každej maličkosti a vieme, že to všetko je pre nášho synčeka prospešné. Finančná pomoc od Vás by nám dala navyše tak potrebnú silu, energiu a nádej bojovať za jeho úspechy zo všetkých síl naďalej.

Veríme, že s Vami posunieme Šimonkove šance na radostný a plnohodnotnejší život ešte ďalej.
S obrovskou vďakou a úctou Šimonkovi rodičia Patrícia Susová a Marek Henček.

Pomoc pre Šimonka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 6
Poznámka: Šimonko

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, liečebné pobyty, lieky a vitamíny...