Emília z Lučenca

EmíliaNaša Emília je z druhého vytúženého tehotenstva po umelom oplodnení. Čakali sme dvojičky, dve dievčatká Emíliu a Barborku. Veľmi sme sa tešili. Všetko sa však skomplikovalo. Porodila som v 25 tt. Dievčatká boli veľmi nezrelé. Emília vážila 830 g, Barborka len 600 g. Barborka bola veľmi slabučká a svoj boj o život po pár hodinách prehrala.

Emília je veľká bojovnica. Napriek veľkým komplikáciám, krvácanie do mozgu III. a IV. stupňa retinopatia očí, /hrozí slepota/, pripojená na pľúcnu ventiláciu /nevedela sama dýchať/, nevzdávala sa.

Po mesiaci sa stav znova skomplikoval a Mili dostala neskorú sepsu, na ktorú skoro zomrela. Prekvapovala a prekvapuje nás svojou bojovnosťou. Tri mesiace strávila v nemocnici. Po troch mesiacoch s váhou 2450 g ju stabilizovanú pustili domov.

Náš boj však vtedy len začal. Našli sme znova dobrých ľudí, ktorý nám poradili a pomohli. Dozvedeli sme sa, že len pravidelným rehabilitovaním, jej môžeme pomôcť napredovať. Začali sme v Martine na rehabilitačných pobytoch, potom v Dunajskej Lužnej. Chodili sme veľa po Slovensku po odborných ambulanciách. Časom sme začali navštevovať aj súkromné centrá. Všetok svoj čas a peniaze sme minuli, aby sme Emílii pomohli.

Keďže máme aj staršiu dcérku Terezku, nebolo to vôbec jednoduché.

Po roku Mili diagnostikovali DMO kvadruspastickú formu, mikrocefáliu, inkontinenciu a rôzne diagnózy. Do roku a pól bola len ležiaca. Pravidelným rehabilitovaním a nevzdávaním sa začala Mili napredovať. Najprv sa pretočila, postavila na štyri. Začala štvornožkovať, zlepšilo sa sedenie a teraz v štyri a pol roku sa snaží postaviť na nôžky. Len vďaka cvičeniu a stimulovaniu sme sa dostali až sem. Mili je šťastné a stále usmiate dievčatko. Chceme urobiť čo najviac, aby sme jej pomohli napredovať a žiť plnohodnotný život. Má na to veľké šance.

Ďakujeme za akúkoľvek pomoc a podporu pre našu Emíliu.

Pomoc pre Emíliu

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 40
Poznámka: Emília

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, terapie a liečebný pobyt