Alexík z Hvozdnice

Alexík z HvozdniceAlexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude náš Alexík vedieť chodiť, písať, čítať, či bude vôbec schopný zaradiť sa medzi ostatné detičky. Náš život sa v stotine sekundy zmenil.

Neustále som hľadala nejaký zázrak pre synčeka, mala som niekoľko snov, kde som ho videla chodiť. Nestrácala som nádej, pretože dávala zmysel môjmu životu.

Na tejto našej ceste za Alexíkovým zdravím, sme stretli mnohých „anjelov“, ktorí nám nezištne pomáhali a podporili pri jeho finančne náročnej liečbe. Vďaka dobrým ľuďom, sme mali možnosť navštíviť množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi, pravidelne sme cvičili a stále cvičíme. Na každý podnet veľmi dobre reagoval. Ďakujeme za profesionálne odvedené fyzioterapie, lekárske vyšetrenia, operáciu, výbornú prácu pani logopedičky, aj pani učiteliek z materskej školy. Sme šťastní a neskutočne vďační za ochotu, trpezlivosť a pomoc, ktorou nás títo ľudia s obrovským srdcom zahrnuli. Odborne vedené dvojtýždňové špeciálne rehabilitačné liečby realizované lekárom a tímom fyzioterapeutov v rehabilitačných zariadeniach na Slovensku, na Alexovi zanechali pozitívnu stopu. Po absolvovaní prvého a druhého pobytu dokázal sám vyliezť na gauč, jeho kroky dnes nie sú také kŕčovité ako kedysi, ba čo viac dokáže kresliť, začal veľmi veľa rozprávať. Každý ďalší pobyt bol o jeho uvoľňovaní a ďalšom zdokonaľovaní. Posledný pobyt bol pre neho veľmi dôležitý a priniesol nám dlho vytúžený krok. Alexík začína chodiť za pomoci trojbodových barličiek. Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli nášho malého hrdinu stáť na vlastných nôžkach. Nikdy nezabudnem na tú veľkú radosť z pohybu v jeho očiach.

My, rodičia sme presvedčení, že sa Alexík čoskoro postaví na nôžky a bude zaradený do normálneho života, preto by sme chceli urobiť maximum, aby sme mu danú liečbu mohli zabezpečiť. Pokračovanie v jeho liečbe nie je pre nás vôbec jednoduché. Ja som doma a starám sa o syna, zarába len manžel, je živnostník. V podstate sme neustále odkázaní na pomoc iných. Ako keby toho nebolo málo, nedávno mu bola diagnostikovaná epilepsia.

Po dlhom období plnom epileptických záchvatov a chorôb sa objavila nová možnosť uzdravenia v podobe organo-špecifickej molekulárnej liečby. Táto metóda môže Alexíkovi pomôcť nielen v boji s epilepsiou, ale dokonca má nádej, že môže začať sám chodiť.

Hoci je to na dlhšie, nakoľko musí vybrať 3x dvojmesačnú kúru, ktorej cena je 2.700,00 € /1 kúra, nestrácame nádej a robíme všetko čo je v našich silách, aby sa zlepšil zdravotný stav nášho statočného a vytrvalého Alexíka.
Veríme, však, že spoločnými silami to spolu dokážeme a aj vy môžete byť súčasťou Alexíkových prvých krôčikov a úsmevu na tváričke. ĎAKUJEME.

Pomoc pre Alexíka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 2
Poznámka: Alexík

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, liečebné pobyty, zdravotné pomôcky, lieky a vitamíny...