Adamko z Kukovej

AdamkoAhojte, volám sa Adamko.

Maminke som sa narodil predčasne, no od prvej chvíle som bol malým-veľkým bojovníkom. Zo začiatku som býval v domčeku, ktorý všetci okolo mňa volali inkubátor. Maminka mi tam chodila spievať, hladkala ma, neraz som ju počul ako prosila, aby ma anjeliky ochraňovali.

Neskôr, keď jej lekári dovolili, aby si ma vzala do náručia, slzy šťastia jej stekali po lícach. Ako trojmesačný som zvládol aj operáciu, no potom to išlo akosi všetko pomaličky. Po zdĺhavých vyšetreniach, sa mojím životným spoločníkom stala detská mozgová obrna.

Začiatok bol ťažký, no naučili sme sa s tým žiť a bojujeme najviac ako vieme, mnohokrát aj cez slzy. S maminkou sme len dvojka, no sme nalepší tím na svete, veľmi sa ľúbime a spolu zvládame všetky prekážky.

Vidím, ako sa maminka teší z mojich hoc len malých pokrokov. Denne cvičíme Bobath koncept, a maminka mi masíruje celé telíčko, len aby mi bolo dobre.
S pomocou dobrých ľudí som absolvoval štyri rehabilitačné pobyty v Adeli Medical Centre v Piešťanoch, tieto rehabilitácie mi veľmi pomáhajú a posúvajú ma vpred, no finančne to je veľmi náročné, a bez dobrých ľudí by som tam nikdy nemohol ísť. V septembri 2017 som absolvoval aj operáciu Ulzibat, kde mi odstránili z nožičiek a pravej rúčky lokálne svalové kontraktúry a spazmy, a veľmi sa s maminkou tešíme, lebo môj stav sa zlepšil.

No aby mala operácia trvalý efekt musím pravidene absolvovať rehabilitácie. Cvičil som už aj v Košiciach v jednom centre, kde sa mi taktiež veľmi páčilo, tak rád by som tam chodil, lebo je to bližšie a finančne menej náročné. No aj tak budem potrebovať Vás, aby ste mi pomohli, lebo s maminkou to samy nezvládneme.
Každá kvapka je pre mňa nádejou pre lepší zajtrajšok.

S pozdravom, vďakou a úctou malý Adamko a mamina Michaela Štapinskí

Pomoc pre Adamka

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 14
Poznámka: Adam Štapinský

Zbierka:
- príspevok na liečebno – rehabilitačný pobyt, rehabilitácie...