ZBIERKA pre MIŠKU

Miška sa narodila predčasne v 24 tt s váhou len 650g.
Miška sa narodila
Po 4 mesiacoch v nemocnici, prekonaní zápalu pľúc a operácie očiek sa dostala konečne domov a začal sa náš boj. Chvíle šťastia vymenili obavy a pocity, ktoré sa len ťažko dajú opísať. Nekonečné rehabilitácie, cvičenia, dusenie sa jedlom, pomaličké priberanie, časté návštevy nemocníc a pribúdanie diagnóz. Miška sa vedela krásne smiať, no jej očká aj napriek častej stimulácii veľmi rýchlo prestávali reagovať na okolie a dioptrie presiahli číslo 20. Reagujú len na svetlo. Miška nevidí, nesedí, nerozpráva, nechodí, nevie ukázať čo ju bolí. Motoricky nenapreduje.

Presne v deň jej 4. narodenín sa narodil braček – Miško. Mal byť našou veľkou oporou – hlavne tou psychickou a Miške mal pomôcť napredovať. No prišla ďalšia rana od života. Miškovi sa po mesiaci zrástla fontanela a uzavrela hlávka. Od narodenia cvičíme Vojtovou metódou, pretože motoricky zaostáva. V máji bude mať 2 rôčky a len teraz sa začína plaziť. Nesedí, nestojí, nerozpráva, nechodí, len sa otáča na zemi. Magnetická rezonancia ukázala zjednodušenú gyrifikáciu mozgu.
A tak cvičíme, kŕmime, stimulujeme, prebaľujeme všetko dvojmo.
Miška nám nepriberala a často zvracala, rozhodli sme sa pre operáciu – urobiť PEG – vývod na kŕmenie do žalúdka. Miška je kŕmená nazogastrickou sondou. V máji bude mať 6 rokov. Je nepokojná, vypína sa do kŕčov, kričí od bolesti. Je tlmená liekmi, aby aspoň na chvíľu bola v kľude a zaspala.

Žiadne dieťatko si nezaslúži trpieť.
Náš život nabral iný rozmer, hodnoty sa nám výrazne zmenili. Naučili sme sa nestrácať čas malichernosťami, vážime si každú chvíľu vo svojom živote. Snažíme sa žiť ako sa v našom svete dá. Život nás obdaril dvoma detičkami, i keď sú choré nadovšetko ich milujeme.
Prosíme Vás o akúkoľvek pomoc, za ktorú vám vopred ĎAKUJEME.
Získané peniažky by sme použili na nákup liekov, probiotík a vitamínov na podporu imunity, ktoré sú nevyhnutné pri jej liečbe.
Ďakujeme.

V prípade, že vás tento príbeh chytil za srdce a chceli by ste Miške a jej rodinke pomôcť, môžete zaslať ľubovoľný príspevok na číslo účtu: SK95 0900 0000 0051 1974 2004
Do poznámky prosím uveďte: Zbierka pre Mišku
ĎAKUJEME, že nám pomáhate POMÁHAŤ!

www.eurodetom.sk