LIEKY pre Skarletku

Skarletka si od narodenia prešla ťažkým obdobím. Okrem zdravotných problémov so štítnou žľazou jej zistili osteoporózu. Pribudli problémy s očami. Pravidelne navštevovala endokrinologickú, očnú, neurologickú, ortopedickú, ambulanciu, neskôr pribudli i návštevy u kardiológa. Skarletka bola pripútaná na invalidnom vozíku. Ďalšia diagnóza, ktorá sa pripísala k jej zdravotnému stavu bola svalová dystrofia a momentálne pri dýchaní jej pomáha prístroj na pľúcnu ventiláciu.
Obyčajná bolesť brucha sa prejavila neskôr ako nádor na vaječníkoch. Opakovaný zápal pľúc zhoršoval jej už tak dosť ťažký zdravotný stav. Mala oslabenú imunitu, keď si zlomila bedrový kĺb – zle ju uložili do sadry a tak sa jej pripísala ďalšia a ďalšia diagnóza. Mama ju vychováva sama a dáva jej neskutočne veľa lásky.
Skarletke sme podali pomocnú ruku a prispeli jej sumou 450 eur, ktorú využije na potrebné lieky, vitamíny a probiotiká. Zvyšok poputuje na plienky, podložky, krém proti dekubitom a dezinfekčné roztoky na čistenie okolo trachei a roztoky do odsávačky.
Veríme, že budeme môcť byť Skarletke i naďalej nápomocní a uľahčíme aspoň na chvíľu jej starostlivej a obetavej maminke dosť neľahkú životnú situáciu. Prajeme všetko dobré.