EURO DEŤOM n.f. pomáha

MatúšSpoločnosť IBM nám podala pomocnú ruku ešte pred Vianocami kedy pre naše detičky, ktoré v Euro deťom n.f. podporujeme, darovala vianočné darčeky podľa ich želania. Pomohla aj finančne a to sumou: 840 Eur, ktoré darovala Euro deťom n.f. na pomoc a podporu chorým deťom.
Správna rada Euro deťom n.f. rozhodla, že tentoraz pomôžeme 10r. Matúškovi Droščinovi z Mojšovej Lúčky.
Matúško sa narodil ako zdravý chlapec, ale na ôsmy deň dostal krvácanie do mozgu a odvtedy sa celý jeho život od základu zmenil. Miesto hrania musel denne hodiny cvičiť, miesto behania s kamarátmi bol na terapiách. 10 rokov denne rehabilituje. Má veľmi slabý zrak, osteoporózu, histamínovú intoleranciu, ktorá si vyžaduje prísnu diétu a pri jej nedodržaní Matúš dostáva epilepsiu a triašku. Liečba je veľmi finančne náročná. Terapie a lieky nie sú platené z poisťovní. Ako keby toho nebolo málo, koncom roka sa im stala veľmi nepríjemná dopravná nehoda. Cestou na terapiu a rehabilitácie pred nich spadol kamión s drevom a úplne zdemoloval auto. Deň pred nehodou nám doviezli auto s prerobenou, špeciálne upravenou sedačkou. Teraz je všetko v šrote a my nevieme, ako sa poisťovňa vyjadrí a koľko peňazí nám preplatí zo sedačky (nová stála 7100,–eur). Matúško mal len poranené zápästie ale mamina mala otras mozgu a pohmoždený hrudník. Kvôli zničenému autu a aj zraneniam sme na čas terapie museli zrušiť. Všade treba Matúška obliekať a vyzliekať, voziť a ťahať po schodoch, nakladať a vykladať do auta…tieto činnosti momentálne nezvládam. Veríme, že sa čoskoro dostaneme do starých koľají a Matúš začne mať terapie tak, ako pred nehodou.
EURO DEŤOM n.f. ako Matúškovi tak i jeho maminke praje všetko dobré, veľa šťastia, trpezlivosti, síl a energie a sumu 840 eur daruje na potrebné lieky a terapie, ktoré Matúško tak veľmi potrebuje.
ĎAKUJEME spol. IBM International Services Centre Ltd., finančné oddelenie za pomoc a podporu 🙂

Matúš