Dnes je 3. december: Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím

Tento deň, 3. decembra, (International Day of Disabled Persons) vyhlásila v roku 1992 Organizácia spojených národov (OSN).

Myšlienkou je upozorniť na problémy ľudí so zdravotným postihnutím, pochopiť ich, podporiť ich práva a vytvoriť im dôstojné a dobré podmienky pre žitie.

Určite máte medzi sebou, či už v rodine, alebo v okolí ľudí, ktorým osud nedoprial zdravie a bojujú s nejakou chorobou – zdravotným postihnutím. Nielen v tento deň, ale aj ostatné dni v roku, by sme mali na nich myslieť častejšie a podporiť ich.

Zavolajte im, napíšte ako sa majú, či niečo nepotrebujú, stretnite sa s nimi a vrúcne ich objímte. Aj malé povzbudenie ich určite poteší a pomôže na často dlhej a tŕnistej ceste za zdravím.

V každom z nás je aspoň kúsok dobra a určite poznáte ten hrejivý pocit pri srdci, keď urobíte nejaký dobrý skutok.

V Euro deťom n.f. – momentálne pomáhame týmto detičkám:

Srdce Andrejko
Srdce Alexik
Srdce Tomáško
Srdce Miška

 

Pomáhame im vyzbierať peniažky na rehabilitačný pobyt a zdravotné pomôcky, ktoré potrebujú k svojej liečbe. Ak by ste ich aj vy chceli podporiť, môžete tak urobiť a zaslať dobrovoľný príspevok na číslo účtu: 5019687378/0900.

Podporiť môžete každé dieťatko jednotlivo (každé má pridelené svoj variabilný symbol), alebo projekt Euro deťom n.f. ako celok a váš príspevok sa rovnomerne rozdelí medzi všetky deti.
Viac informácii, aj príbehy detičiek nájdete na www.eurodetom.sk

Zdieľať tento príspevok môžete aj na facebooku a zároveň sa stať fanúšikom našej stránky.

Podporme spoločne tých, ktorí to najviac potrebujú – naši malí hrdinovia 🙂

Myslíme na Vás a držíme všetkým palce. Posielame veľa energie a pozitívneho myslenia.

Tím Euro deťom n.f.

logo Euro deťom