Matiasko z Fiľakova

Matiasko z FiľakovaVolám sa Matiasko, na svet som prišiel krásny zimný deň v januári. Všetko bolo v poriadku ale len tri dni. Z jednej hodiny na druhú som bol taký slabučký, že som nevedel ani papať. Potom to bolo už len horšie. Mám sedem diagnóz. Mám silnú svalovú hypotóniu. Hoci mám 7 roky, neviem sa postaviť na vlastné nôžky, iba ležím.

Dodnes nie je známe, prečo som sa takto narodil. Pridružili sa mi ďalšie komplikácie, mal som silné kŕče, ale zvládol som to. Na srdiečku mám defekt a cievka mi nefunguje akoby mala. Som oneskorený, neviem ešte povedať maminka ani ocinko. Mám hadičku v brušku, iba tak sa viem napapať. Na pravé očko nevidím na sto percent. Náš deň je úplne iný ako detičky môjho veku, autíčka vystriedali veľmi časté návštevy lekárov a cvičenia. Navštevujem rehabilitačné centrum v Dunajskej Lužnej, kde cvičíme Vojtovú metódu. Pomaličky sa zlepšujem, už sa aj sám dokonca posadím.

Chceli by sme poprosiť dobrých ľudí o pomoc. Aby sme videli nejaké pokroky, tak aspoň dvakrát do roka treba absolvovať liečebno-rehabilitačný pobyt, ktorý je veľmi finančne nákladný. Rehabilitácie sú od nás ďaleko, preto znásobujú cenu benzínu. Veľmi pekne Vás prosíme o pomoc pre nášho malého Matiaska. Vidíme v tom veľký zmysel, hoci i malinký krôčik dopredu – veľa to pre nás znamená. Matiasko je veľký bojovník.

Ďakujeme z celého srdca za jeho pomoc a podporu.

Pomoc pre Matiaska

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 38
Poznámka: Matias Fraňo

Zbierka:
- príspevok na rehabilitácie, liečebný pobyt