Skarletka z Rece

Skarletka z Rece

Keď sa Skarletka narodila bol slnečný deň, deň plný radostného očakávania. Bola som veľmi šťastná. Z nemocnice bola prepustená ako zdravé dieťa. So svojou rodinou som však prišla na to, že niečo nie je v poriadku. Nevedela sať, najprv som si myslela, že nevie, alebo nechce. Dokrmovala som ju zo striekačky a čoraz viac som mala zvláštne pocity. Očkovanie dostala len to pri narodení, iné nie. Každý lekár sa bál, ani jeden nám nevedel povedať presnú diagnózu a tak sme nevedeli čo Skarletke je. Dennodenne až 5x za deň sme s ňou cvičili Vojthovu metódu a rehabilitovali od narodenia.

Vzhľadom na jej zdravotný stav, išla do školy neskôr. Nestíhala sa učiť, bola veľmi unavená. K neznámej diagnóze jej pribudlo zlomenie zápästia a popritom sa zistilo, že má osteoporózu. To znamenalo chodenie po ďalších vyšetreniach, nastali ďalšie komplikácie v podobe problémov so štítnou žľazou, liečila sa hormonálnymi liekmi na endokrinológii. Nevedela hýbať očami. Pribudli opakované návštevy na neurológii, ortopédii, očnej ambulancii a u kardiológa. Bola pripútaná na invalidnom vozíku. Takto sa to vlieklo niekoľko rokov, chodili sme od lekára k lekárovi, no ani jeden nám nevedel pomôcť. Až keď mala Skarletka 13 rokov jej zistili v Brne správnu diagnózu: svalová dystrofia a momentálne pri dýchaní jej pomáha prístroj na pľúcnu ventiláciu.

Prešla si ťažkým obdobím v živote – obyčajná bolesť brucha sa u nej prejavila ako nádor na vaječníkoch. Lekári tvrdili, že je to len slepé črevo. Avšak cysta a nádor boli príčinou veľmi komplikovanej operácie. Nájsť lekára, ktorý by jej podal anestéziu, bol obrovský problém. Dávali jej iba sedatíva a tak stále len spala. Modlili sme sa, aby všetko dobre dopadlo. Vďaka Bohu sa to nakoniec podarilo a Skarletka bola operovaná.

Do toho však dostala opakovaný zápal pľúc, mala oslabenú imunitu, keď si zlomila bedrový kĺb – zle ju uložili do sadry a tak sa jej pripísala ďalšia a ďalšia diagnóza. Je toho trošku viac, ale ja stále verím, že aj napriek všetkému bude môcť raz žiť plnohodnotný život. Vychovávam Skarletku sama a je to veľmi náročné na financie, ale nikdy sa nevzdávam.

Ďakujem Bohu, za jej život, za to že ju mám, že sa ráno zobudím a je tu pri mne, že sa jej môžem dotýkať, usmiať sa na ňu a vystískať ju. Dávam jej všetku lásku a neustále verím, že budem jej vďaka pomoci dobrých ľudí schopná zabezpečiť financie na potrebné lieky, vitamíny na podporu imunity a ak to bude v mojich silách pokúsiť sa vybaviť pre Skarletku i automobil. Kvôli dýchaciemu prístroju a väčšiemu invalidnému vozíku, by potrebovala špeciálne upravený automobil, ktorý by jej umožnil dopraviť ju k lekárom na vyšetrenie, či dobitie prístroja. Takto je odkázaná len na pobyt v okolí svojho bydliska.

Na základe týchto skutočností si Vás dovoľujem z celého srdca poprosiť o pomoc a finančnú podporu. Ďakujem Vám z celého srdca za moju rodinu a hlavne moju Skarletku.

Pomoc pre Skarletku

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 11
Poznámka: Skarletka

Zbierka: