Matúško z Mojšovej Lúčky

Matúško z Mojšovej Lúčky

Matúš DroščinMatúško sa narodil ako zdravý chlapec, ale na na ôsmy deň dostal krvácanie do mozgu a odvtedy sa celý náš život od základu zmenil. Miesto hrania musel denne hodiny cvičiť, miesto behania s kamarátmi bol na terapiách. 10 rokov denne rehabilituje. Okrem základnej diagnózy má ešte aj „pridružené“ diagnózy. Má veľmi slabý zrak, osteoporózu, histamínovú intoleranciu, ktorá si vyžaduje prísnu diétu a pri jej nedodržaní Matúš dostáva epilepsiu a triašku. Matúškova liečba je veľmi finančne náročná. Terapie a lieky nie sú platené z poisťovní. Dokonca sme museli minulý rok žiadať darcov o spolu financovanie invalidného vozíka, pretože nárok na druhý vozík má až po 5 rokoch a on po 3 rokoch z vozíka vyrástol a bolo nebezpečné ho ním prepravovať.

Matúš chodí do školy so zdravými deťmi ako integrovaný žiak. Po škole chodí plávať s trénerkou, na masáže, a cvičiť Feldenkreise do Třinca do ČR. Cvičiť chodí aj do Fyziobeskydu tiež v ČR. Pravidelne máva aj kraniosakrálnu terapiu v Hodoníne v ČR a cez letné prázdniny má intenzívne mesačné cvičenie v centre Kinessis v Rakúsku. Tieto všetky terapie by sme si nemohli dovoliť bez pomoci darcov. Ročná liečba nás stojí viac ako 10.000,- eur.

Chceli by sme vás poprosiť o pomoc pri liečbe nášho syna. Každé euro nám pomôže Matúškovi splniť sen o tom, že raz bude schopný chodiť, alebo aspoň aby bol čo najlepšie pripravený do samostatného života. Je inteligentný chlapec, pomáhame mu zo všetkých síl, ale naše príjmy nestačia na jeho liečbu.

Momentálne nám najviac chýbajú peniaze na Matúškové lieky. Ani jeden neprepláca poisťovňa, pretože sú to výživové doplnky. Na osteoporózu berie denne biokalcium a DOLOMIT. Potom Rain soul – gél – na detoxikáciu a dodáva mu energiu, aby stíhal deťom v škole, podporuje činnosť mozgu – užíva denne. Poisťovňa neprepláca ani gél, ktorý mu pomáha pri otrave jedlom. Ak zje niečo, čo nemá. (Enterosgel).

Ďakujeme za akúkoľvek pomoc a podporu. Rodina Droščinová

Pomoc pre Matúška

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 12
Poznámka: Matúš Droščin

Zbierka:
- príspevok na lieky, vitamíny, výživové doplnky kvôli osteoporóze, histamínovej intolerancii - špeciálna strava, rehabilitácie...