Matias z Tvrdošína

Matias z Tvrdošína

Matias z TvrdošínaSom mamou úžasného 7 ročného chlapčeka (13.09.2012) Matiaska, ktorý si za svoj krátky život toho prežil viac ako si vie kto z nás predstaviť. Matias bol a je naše vytúžené bábätko, prišiel na svet v termíne. Narodil sa však pridusený. Aj napriek okamžitej resuscitácií a napojený na kyslík, ho museli na druhý deň previezť na špecializované oddelenie Martinskej nemocnice. Boli to najhoršie chvíle v mojom živote. Prvý syn, vnuk, pravnuk…. myšlienka, že o neho môžeme prísť bola strašná. Modlila sa celá rodina, aby náš malý ostal s name. Pre neustálu kŕčovú aktivitu, museli Matiho uviesť do umelého spánku, aby sa aspoň čiastočne mohol mozog zregenerovať. Bohužiaľ k tomu nedošlo. Diagnózy sa deň čo deň menili a nám ostávali len oči pre plač.

Diagnózu nám uzavreli ako: Stav po perinálnej asfixii, ťaž.stupňa.

Začal sa náš spoločný život plný radostí a starostí. Vojtová metóda, rehabilitácie, epilepsia, DMO spastická kvadruparéza a čiastočná hluchota. Nasledoval Bobath concept, Neurokineziterapia v Tatranskej kotline a pravidelné masáže v Zakopané.

Matiasko podstúpil transplantáciu pupočníkovej krvi, plánovali sme aj operačný zákrok Ulzibat v Krakove. Ide o finančne náročnú operáciu a následne množstvo rehabilitácii a cvičení zameraných na rozvoj motoriky, pohybu – predchádzaniu skrátenia šliach.

Snažíme sa veľa cvičiť, absolvovali sme rôzne terapie, ale všetky tieto procedúry sme časom museli ukončiť, nakoľko sme to po finančnej stránke nezvládali utiahnuť.

Vždy som zúfalá z toho odkiaľ zohnať peniažky na pobyt, či kúpu zdravotnej pomôcky, ktoré Matias potrebuje. Bez finančnej pomoci sa žiaľ nepohneme nikam. Matiasko má pred sebou ešte dlhú cestu, ktorá nebude jednoduchá, ale urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sa mu zlepšil zdravotný stav. Pomôžte nám prosím Matiaska postaviť na nôžky.

Ďakujeme.

S nádejou Zuzana Pappová – matka

Pomoc pre Matiaska

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0050 1968 7378
Variabilný symbol: 30
Poznámka: Matias Záň

Zbierka:
- príspevok rehabilitácie, liečebný pobyt, zdravotné pomôcky