Kristínka zo Sobotišťa

Kristínka zo Sobotišťa

Kristínka náš anielikKristínka Anna Halabrínová – milé, usmievavé dievčatko.
Hoci mala už 7 rokov, jej zdravotný stav si vyžadoval 24 hodinovú opateru. Zatiaľ čo rovesníci v jej veku už chodili do školy a spoznávali svet okolo seba – Kristínka nevedela udržať hlavičku, neotočila sa, neposedela. Nedokázala sa sama napiť, napapať, dokonca sa ani nezahala s hračkami. Nerozprávala, jej očká nevideli, stále nosila plienky.
Kristínka sa narodila predčasne v 32. týždni. Po ťažkom pôrode a závažnom pochybení pôrodníka, takmer zomrela. Hneď ju previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde bojovala o svoj život. Nasledovalo množstvo vyšetrení. Výsledky boli desivé. Sono mozgu ukázalo veľké zakrvácanie – diagnóza Hydrocephalus.
Takmer rok života strávila s maminkou v nemocnici. Doteraz absolvovala už 4 operácie mozgu, no žiaľ stále neboli posledné. Jej mozog utláčali cysty, ktorých mala v hlave nespočetné množstvo. Niektoré boli odstránené, no stále ich bolo veľa. V polroku jej života sa spustila epilepsia. Medzi ďalšie diagnózy patrila DMO, spastická kvadruparéza. I napriek pravidelnému cvičeniu ťažká spasticita Kristínke deformovala telíčko.
Maminka ju vozila do špeciálnej materskej škôlky. Kristínka navštevovala rôzne súkromné rehabilitačné zariadenia na Slovensku i v zahraničí. V pravidelných cykloch absolvovala rehabilitačnú liečbu v Bisambergu /Rakúsko/, kde cvičila metódou Therasuit. Tieto rehabilitácie ju vždy posunuli o malý krôčik vpred, no žiaľ stála veľmi veľa peňazí. Pravidelne tiež absolvovala skenar terapiu, ktorá jej veľmi pomáhala na posilnenie imunity.
Napriek všetkému bola šťastné a usmievavé dievčatko . Mala rada spoločnosť ľudí, hudbu, prechádzky po vonku.

Touto cestou Vám chceme poďakovať za pomoc a podporu, ktorú ste našej Kristínke zo srdca venovali.
Boj s touto chorobou žiaľ nakoniec prehrala a už je medzi anjelmi.

Prijmite našu úprimnú sústrasť.

Euro deťom n.f.