Pomáhajte nám pomáhať

POMOHLI sme VIERKE dostať sa na liečenie <3

Ďakujeme Vierke Hriňákovej za krásne fotky priamo z Adeli Medical Center v Piešťanoch. Aj vďaka Euro deťom n.f. mohla Vierka tento liečebno-rehabilitačný pobyt absolvovať. Veríme, že jej rehabilitácie a špeciálne terapie pomohli a urobíme všetko preto, aby si pobyt mohla zopakovať.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! Euro deťom n.f.

ODKAZ OD:
Vierka Hriňáková:
Ďakujem za pomoc finančnú pomohlo mi, lepšie držím hlavu aj ruky a nohy sa uvoľnili, chcela by som zas zopakovať liečbu tak dúfam, že dobrý ľudia sa nájdu a mi pomôžu veľká vďaka 🙂

Zbierka pre Lukáška

Euro deťom n.f. vyhlásilo zbierku pre Lukáška o ktorého sa stará z opatrovateľského príspevku slobodná mamička. Hoci má Lukáško len 8 rokov – má rôzne diagnózy: DMO atakticko-hypotonická forma, autizmus, syndrom hyperkinetiky, syndrom hypermobility, organicitu mozgu pri CNS, ADHD poruchu pozornosti, je inkontinentný, zaostáva pre mentálne postihnutie a zaostáva v jemnej aj hrubej motorike.
Lukáško má zdravotné problémy od narodenia.

Lukáško aj vďaka finančnému príspevku vo výške: 355,00 € od Euro deťom n.f. absolvoval liečebno – rehabilitačný pobyt v Turčianskych Tepliciach, špeciálne rehabilitácie aj ergoterapiu.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

Pomáhať má svoj zmysel <3

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí podporili dvojičky Timotejka a Alexíka.

S prosbou o pomoc nás oslovila 6-členná rodinka z Ľubiše okr. Humenné. Rodičia sa s láskou starajú o 15 ročného Tadeáša, 7 ročnú Karin a 12 ročné ZŤP dvojičky Timoteja a Alexa. Chlapci sa narodili predčasne v 30. týždni a obaja majú diagnózu DMO – detská mozgová obrna, spastická kvadruparéza (poškodenie mozgu), postihnutie oboch končatín. Ich sociálna situácia je o to náročnejšia, že sú chlapci ZŤP dvaja. To pre nich znamená dvojnásobné náklady na rehabilitáciu, zdravotné pomôcky, bývanie a stravu. Za 11 rokov s dvojičkami, rodičia absolvovali 35 liečebno – rehabilitačných pobytov, 6 operácii a mnohé ďalšie alternatívne terapie.

Veľká vďaka patrí darcom, vďaka ktorým mohli naše dvojičky absolvovať rehabilitácie nevyhnutné k ich zdraviu.
Euro deťom n.f. taktiež podalo pomocnú ruku a do celkovej sumy v hodnote 1000 Eur sme dorovnali vaše príspevky. SPOLOČNÝMI SILAMI sme tak umožnili chlapcom absolvovať rehabilitácie v centre Liberta v Košiciach.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! <3

Euro deťom n.f. pomáha <3

Len pred nedávnom k nám prišla žiadosť o finančnú pomoc a podporu pre 19 ročnú Eriku Švecovú z Bratislavy. Eriku v piatom roku svojho života postihla diagnóza NHL (Non – Hodgkinov lymfóm – najrozšírenejší druh rakoviny). Následne 2 roky sa liečila na oddelení onkológie. Našťastie tento boj o život vyhrala. Pomaly sa dostával jej život do normálnych koľají, no vo veku 10 rokov ju postihla ďalšia choroba. Zo dňa na deň jej ubúdali sily a bezvládnosť chôdze. Diagnostikovali jej nevyliečiteľnú chorobu Ataxia telangiectasia, ktorá ju pripútala na invalidný vozík. Následky tejto diagnózy jej spôsobili ďalšie nepríjemnosti, následkom čoho bola nútená podstúpiť operáciu – predĺženie šliach. Erika pravidelne rehabilituje a mala jedinečnú šancu absolvovať liečenie v Turčianských Tepliciach po dobu 29 dní.
A tak sme jej to umožnili a darovali chýbajúcu sumu vo výške 500 €.
Erike prajeme veľa zdravia a síl, veríme, že jej tento liečebno-rehabilitačný pobyt prospeje a bude prínosom pre jej zdravie.

Neurorehabilitácia pre deti

Milí rodičia.
Dávame Vám do pozornosti sanatórium Klímkovice s terapiou Klim Therapy:

http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitace-pro-deti/
http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitacni-programy/

Už dlhé roky sa snažia o spoluprácu so slovenskými poisťovňami bohužiaľ stále neúspešne. Zo strany slovenských poisťovní nie je záujem o uzavretie zmluvy.
Slovenské poisťovne preplácajú kúpele na Slovensku napr.Kováčová, avšak Klímkovice ako jediný v Českej republike majú rehabil. prístroj „Robot“ – presne simuluje chôdzu a mnoho ďalších veľmi moderných zariadení používaných v 21.storočí. 🙂

Kiež by slovenské poisťovne vyšli našim deťom viac v ústrety. Nevešajte však hlavu – spoločne to zvládneme 🙂

Kde je vôľa, tam je cesta <3

SPOMIENKA NA KRISTÍNKU

S bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že nás navždy opustila naša malá, statočná bojovníčka Kristínka Halabrínová, ktorú sme v Euro deťom n.f. podporovali a pomáhali na jej ceste za zdravím. Obom rodičom vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Nech odpočíva v pokoji náš krásny anjelik.
Celej rodinke v týchto ťažkých chvíľach prajeme veľa síl a energie.
Euro deťom n.f.

Spomienka na Kristínku

MDD v EURO DEŤOM n.f.

Všetkým deťom k dnešnému sviatku prajeme veľa veľa zdravíčka, šťastia, lásky, úspechov a napredovaní na ich ceste za zdravím.
Tak ako minulý rok aj tento rozdelíme k MDD sumu 500 eur medzi deti.
Vybrali sme detičky, ktoré ešte neboli od nás obdarované:
Andrejko Žuffa
Adamko Štapinský
Nátálka Piskorová
Marek Hejda
Branko Gálik
Natálka Oklapková
Sárka Demeterová
Noémi Szénásiová
Miško Bugáň
Lukáško Ďurina
Maminky najlepšie vedia, čo ich deti potrebujú a tak môžu v hodnote 50 eur nakúpiť pre svoje dieťatko k MDD vitamíny, hygienické potreby, zdravotnú pomôcku – hračku, ortopedickú obuv, masáž, cvičenie … čokoľvek, čo dieťatko poteší a aspoň o krôčik posunie vpred 🙂

VŠETKO NAJLEPŠIE k MDD praje Euro deťom n.f. <3 Den detí

DEŇ MATIEK

Na to ako sa stať dobrou mamou nás nikto nenaučí v žiadnej škole, neexistuje na to žiadna veľká kniha, je na to potrebné len veľké srdce. MAMINKY, máte náš veľký obdiv za vašu starostlivosť, obetavosť a hlavne trpezlivosť.
VŠETKO NAJLEPŠIE k dnešnému sviatku Vám zo srdca praje tím Euro deťom n.f. <3 Deň matiek

PODALI SME POMOCNÚ RUKU

Ďakujeme za pomoc
ĎAKUJEME v mene Mišky za vaše veľké srdce a pomocnú ruku, ktorú sme jej spoločne podali. Veľká vďaka patrí Andrea Jurkovičová, Zuzana Bieliková a Katarína Filová, takisto spoločnosti BSG, ktorá zorganizovala podujatie: Beh pre Euro deťom n.f. a časť z vyzbieraných peniažkov sme darovali práve Miške Chovanovej. Vďaka tomu budú môcť rodičia Miške zabezpečiť potrebnú liečbu a lieky.

Prajeme všetko dobré celej rodinke a darcom posielame OBROVSKÉ ĎAKUJEME:

Ďakujeme, Miška ako bábätko

Miška Chovanová

Posted by Euro deťom n.f. on 4. apríl 2017

Ďakujeme za Mišku

ZBIERKA pre MIŠKU

Miška sa narodila predčasne v 24 tt s váhou len 650g.
Miška sa narodila
Po 4 mesiacoch v nemocnici, prekonaní zápalu pľúc a operácie očiek sa dostala konečne domov a začal sa náš boj. Chvíle šťastia vymenili obavy a pocity, ktoré sa len ťažko dajú opísať. Nekonečné rehabilitácie, cvičenia, dusenie sa jedlom, pomaličké priberanie, časté návštevy nemocníc a pribúdanie diagnóz. Miška sa vedela krásne smiať, no jej očká aj napriek častej stimulácii veľmi rýchlo prestávali reagovať na okolie a dioptrie presiahli číslo 20. Reagujú len na svetlo. Miška nevidí, nesedí, nerozpráva, nechodí, nevie ukázať čo ju bolí. Motoricky nenapreduje.

Presne v deň jej 4. narodenín sa narodil braček – Miško. Mal byť našou veľkou oporou – hlavne tou psychickou a Miške mal pomôcť napredovať. No prišla ďalšia rana od života. Miškovi sa po mesiaci zrástla fontanela a uzavrela hlávka. Od narodenia cvičíme Vojtovou metódou, pretože motoricky zaostáva. V máji bude mať 2 rôčky a len teraz sa začína plaziť. Nesedí, nestojí, nerozpráva, nechodí, len sa otáča na zemi. Magnetická rezonancia ukázala zjednodušenú gyrifikáciu mozgu.
A tak cvičíme, kŕmime, stimulujeme, prebaľujeme všetko dvojmo.
Miška nám nepriberala a často zvracala, rozhodli sme sa pre operáciu – urobiť PEG – vývod na kŕmenie do žalúdka. Miška je kŕmená nazogastrickou sondou. V máji bude mať 6 rokov. Je nepokojná, vypína sa do kŕčov, kričí od bolesti. Je tlmená liekmi, aby aspoň na chvíľu bola v kľude a zaspala.

Žiadne dieťatko si nezaslúži trpieť.
Náš život nabral iný rozmer, hodnoty sa nám výrazne zmenili. Naučili sme sa nestrácať čas malichernosťami, vážime si každú chvíľu vo svojom živote. Snažíme sa žiť ako sa v našom svete dá. Život nás obdaril dvoma detičkami, i keď sú choré nadovšetko ich milujeme.
Prosíme Vás o akúkoľvek pomoc, za ktorú vám vopred ĎAKUJEME.
Získané peniažky by sme použili na nákup liekov, probiotík a vitamínov na podporu imunity, ktoré sú nevyhnutné pri jej liečbe.
Ďakujeme.

V prípade, že vás tento príbeh chytil za srdce a chceli by ste Miške a jej rodinke pomôcť, môžete zaslať ľubovoľný príspevok na číslo účtu: SK95 0900 0000 0051 1974 2004
Do poznámky prosím uveďte: Zbierka pre Mišku
ĎAKUJEME, že nám pomáhate POMÁHAŤ!

www.eurodetom.sk

Top