Pomáhajte nám pomáhať

Neurorehabilitácia pre deti

Milí rodičia.
Dávame Vám do pozornosti sanatórium Klímkovice s terapiou Klim Therapy:

http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitace-pro-deti/
http://www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/neurorehabilitacni-programy/

Už dlhé roky sa snažia o spoluprácu so slovenskými poisťovňami bohužiaľ stále neúspešne. Zo strany slovenských poisťovní nie je záujem o uzavretie zmluvy.
Slovenské poisťovne preplácajú kúpele na Slovensku napr.Kováčová, avšak Klímkovice ako jediný v Českej republike majú rehabil. prístroj „Robot“ – presne simuluje chôdzu a mnoho ďalších veľmi moderných zariadení používaných v 21.storočí. 🙂

Kiež by slovenské poisťovne vyšli našim deťom viac v ústrety. Nevešajte však hlavu – spoločne to zvládneme 🙂

Kde je vôľa, tam je cesta <3

Uverejnené v Poradenstvo, Zaujímavosti

SPOMIENKA NA KRISTÍNKU

S bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že nás navždy opustila naša malá, statočná bojovníčka Kristínka Halabrínová, ktorú sme v Euro deťom n.f. podporovali a pomáhali na jej ceste za zdravím. Obom rodičom vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Nech odpočíva v pokoji náš krásny anjelik.
Celej rodinke v týchto ťažkých chvíľach prajeme veľa síl a energie.
Euro deťom n.f.

Spomienka na Kristínku

Uverejnené v Naše detičky

MDD v EURO DEŤOM n.f.

Všetkým deťom k dnešnému sviatku prajeme veľa veľa zdravíčka, šťastia, lásky, úspechov a napredovaní na ich ceste za zdravím.
Tak ako minulý rok aj tento rozdelíme k MDD sumu 500 eur medzi deti.
Vybrali sme detičky, ktoré ešte neboli od nás obdarované:
Andrejko Žuffa
Adamko Štapinský
Nátálka Piskorová
Marek Hejda
Branko Gálik
Natálka Oklapková
Sárka Demeterová
Noémi Szénásiová
Miško Bugáň
Lukáško Ďurina
Maminky najlepšie vedia, čo ich deti potrebujú a tak môžu v hodnote 50 eur nakúpiť pre svoje dieťatko k MDD vitamíny, hygienické potreby, zdravotnú pomôcku – hračku, ortopedickú obuv, masáž, cvičenie … čokoľvek, čo dieťatko poteší a aspoň o krôčik posunie vpred 🙂

VŠETKO NAJLEPŠIE k MDD praje Euro deťom n.f. <3 Den detí

Uverejnené v Pomohli sme, Sviatky

DEŇ MATIEK

Na to ako sa stať dobrou mamou nás nikto nenaučí v žiadnej škole, neexistuje na to žiadna veľká kniha, je na to potrebné len veľké srdce. MAMINKY, máte náš veľký obdiv za vašu starostlivosť, obetavosť a hlavne trpezlivosť.
VŠETKO NAJLEPŠIE k dnešnému sviatku Vám zo srdca praje tím Euro deťom n.f. <3 Deň matiek

Uverejnené v Sviatky

PODALI SME POMOCNÚ RUKU

Ďakujeme za pomoc
ĎAKUJEME v mene Mišky za vaše veľké srdce a pomocnú ruku, ktorú sme jej spoločne podali. Veľká vďaka patrí Andrea Jurkovičová, Zuzana Bieliková a Katarína Filová, takisto spoločnosti BSG, ktorá zorganizovala podujatie: Beh pre Euro deťom n.f. a časť z vyzbieraných peniažkov sme darovali práve Miške Chovanovej. Vďaka tomu budú môcť rodičia Miške zabezpečiť potrebnú liečbu a lieky.

Prajeme všetko dobré celej rodinke a darcom posielame OBROVSKÉ ĎAKUJEME:

Ďakujeme, Miška ako bábätko

Miška Chovanová

Posted by Euro deťom n.f. on 4. apríl 2017

Ďakujeme za Mišku

Uverejnené v Naše detičky, Pomohli sme

ZBIERKA pre MIŠKU

Miška sa narodila predčasne v 24 tt s váhou len 650g.
Miška sa narodila
Po 4 mesiacoch v nemocnici, prekonaní zápalu pľúc a operácie očiek sa dostala konečne domov a začal sa náš boj. Chvíle šťastia vymenili obavy a pocity, ktoré sa len ťažko dajú opísať. Nekonečné rehabilitácie, cvičenia, dusenie sa jedlom, pomaličké priberanie, časté návštevy nemocníc a pribúdanie diagnóz. Miška sa vedela krásne smiať, no jej očká aj napriek častej stimulácii veľmi rýchlo prestávali reagovať na okolie a dioptrie presiahli číslo 20. Reagujú len na svetlo. Miška nevidí, nesedí, nerozpráva, nechodí, nevie ukázať čo ju bolí. Motoricky nenapreduje.

Presne v deň jej 4. narodenín sa narodil braček – Miško. Mal byť našou veľkou oporou – hlavne tou psychickou a Miške mal pomôcť napredovať. No prišla ďalšia rana od života. Miškovi sa po mesiaci zrástla fontanela a uzavrela hlávka. Od narodenia cvičíme Vojtovou metódou, pretože motoricky zaostáva. V máji bude mať 2 rôčky a len teraz sa začína plaziť. Nesedí, nestojí, nerozpráva, nechodí, len sa otáča na zemi. Magnetická rezonancia ukázala zjednodušenú gyrifikáciu mozgu.
A tak cvičíme, kŕmime, stimulujeme, prebaľujeme všetko dvojmo.
Miška nám nepriberala a často zvracala, rozhodli sme sa pre operáciu – urobiť PEG – vývod na kŕmenie do žalúdka. Miška je kŕmená nazogastrickou sondou. V máji bude mať 6 rokov. Je nepokojná, vypína sa do kŕčov, kričí od bolesti. Je tlmená liekmi, aby aspoň na chvíľu bola v kľude a zaspala.

Žiadne dieťatko si nezaslúži trpieť.
Náš život nabral iný rozmer, hodnoty sa nám výrazne zmenili. Naučili sme sa nestrácať čas malichernosťami, vážime si každú chvíľu vo svojom živote. Snažíme sa žiť ako sa v našom svete dá. Život nás obdaril dvoma detičkami, i keď sú choré nadovšetko ich milujeme.
Prosíme Vás o akúkoľvek pomoc, za ktorú vám vopred ĎAKUJEME.
Získané peniažky by sme použili na nákup liekov, probiotík a vitamínov na podporu imunity, ktoré sú nevyhnutné pri jej liečbe.
Ďakujeme.

V prípade, že vás tento príbeh chytil za srdce a chceli by ste Miške a jej rodinke pomôcť, môžete zaslať ľubovoľný príspevok na číslo účtu: SK95 0900 0000 0051 1974 2004
Do poznámky prosím uveďte: Zbierka pre Mišku
ĎAKUJEME, že nám pomáhate POMÁHAŤ!

www.eurodetom.sk

Uverejnené v Naše detičky

Cvičia všetky zvieratká pre NIKU

Cvičia všetky zvieratká pre NIKU <3 <3 <3 „Cvičia všetky zvieratká“ – je názov knižky pre všetky deti, ktoré majú radi pohyb, básničky, zvieratká a zábavu. A prečo cvičia pre NIKU?
Pretože z každej predanej knižky, sumou 1 Euro bude obdarovaná práve Nika Koprivová zo Senca. Občianske združenie Rozprávky pre detičky darovalo Nike peňažný príspevok vo výške: 100,00 €.

Do tohto projektu sa zapojil aj autor knihy o Senci – Peter Sedala, ktorý venoval pri krste knihy: „Senec Putovanie v čase“ pre Euro deťom n.f. sumu 50,00 €.

S podaním pomocnej ruky sa pripája aj Euro deťom n.f. a Nikolke daruje na podporu jej liečby: 150,00 €.
A tak spoločnými silami sme pre Niku vyzbierali sumu: 300 €.

Nikolke prajeme veľa veľa zdravia a síl, držíme palce 🙂

Nika s rozprávkovou knižkou

Jpeg

ĎAKUJEME:
www.eurodetom.sk
www.rozpravkypredeticky.sk
www.sedala-kniha.sk

Uverejnené v Akcie, Naše detičky

Ľuďom s hendikepom ponúka štát určité výhody a zľavy

Ľuďom s hendikepom ponúka štát určité výhody a zľavy. Čo VŠETKO musíte splniť, aby ste ich dostali?

PORADENSTVO – POMOC – PODPORA

O aké príspevky môžete štát požiadať?
Ide o peňažné príspevky na:
osobnú asistenciu, prepravu, kompenzáciu zvýšených výdavkov, kúpu pomôcky, na výcvik používania pomôcky a na jej úpravu, na opravu pomôcky, kúpu zdvíhacieho zariadenia, kúpu a úpravu auta, úpravu bytu, rodinného domu a na úpravu garáže, príspevok na opatrovanie.
Čo musíte splniť, aby ste ich dostali?
Ak chcete žiadať o niektorý z peňažných príspevkov na kompenzáciu ZŤP, musíte mať mieru funkčnej poruchy najmenej 50%, čím sa stávate osobou s ZŤP a v posudku vydanom oddelením posudkových činností príslušného úradu práce vám musí byť navrhnutý príspevok na kompenzáciu. Presné podmienky nájdete v zákone č. 447/2008 o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ZŤP.
(Informujte sa priamo na Úrade práce svojho bydliska).
BLIŽŠIE INFORMÁCIE tu

Pomoc štátu

Uverejnené v Poradenstvo

Vianočný beh

Do „Vianočného behu pre Euro deťom“ sa zapojili aj žiaci zo ZŠ s MŠ Kalinčiakova v Bratislave. Za každý odbehnutý kilometer darovali Euro deťom n.f. do pokladničky 1 €.
ZS s MS
Spoločnými silami sa im tak v spolupráci s Olympijským Klubom Bratislava, podarilo vyzbierať sumu 250 €.
Tento príspevok bol darovaný ANDREJKOVI LABANCOVI, ktorého si žiaci ZŠ s MŠ Kalinčiakova v Bratislave – sami vybrali na základe hlasovania.
Adeli
Andrejkovým rodičom sme oznámili túto šťastnú novinu a za peniažky sú veľmi vďační, pretože už teraz šetria Andrejkovi na ďalší liečebno-rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanoch. Práve tam sme boli osobne Andrejka navštíviť a povzbudiť na jeho ceste za zdravím.

Návšteva Andrejka

Tieto liečebné pobyty, rehabilitácie a terapie Andrejkovi veľmi pomáhajú a aj vďaka vašej pomoci a podpore sme mu vyčarili úsmev na tváričke.
ĎAKUJEME, že nám pomáhate pomáhať!

Uverejnené v Akcie, Naše detičky

Vianočný beh BSG pre Euro deťom n.f.

V čase od 11.11.2016 do 24.12.2016 sa konal „Vianočný beh pre Euro deťom“, do ktorého sa mohol zapojiť ktokoľvek s veľkým srdcom, so zmyslom pre šport a túžbou podať pomocnú ruku chorým deťom a ich rodinám.
Celkovo sa do tohto projektu zapojilo 27 jednotlivcov (pri niektorých behali aj celé rodiny) + hokejisti z BSG a takisto žiaci ZŠ s MŠ Kalinčiakova v Bratislave.

Vianočný beh s BSG
Hoci názov: „Vianočný beh pre Euro deťom“ je o behu, nie každému je tento druh športu blízky. S cieľom podporiť Euro deťom n.f. sa do tohto projektu zapojili aj jednotlivci a skupiny z iných odvetví športu a to: ping pong, joga, hokej, návšteva vo fitnes centre, šachy, rýchla chôdza, či samotný beh. Spoločnými silami sa tak podarilo vyzbierať sumu: 1.600 Eur, ktorou podporíme niekoľko rodín z Euro deťom n.f.
ĎAKUJEME spol BROKER SERVICE GROUP za úžasnú spoluprácu, takisto všetkým zúčastneným, ktorí podporili tento projekt, podporili i svoje zdravie no predovšetkým pomohli zdravotne postihnutým deťom a ich rodinám.
Vďaka Vám sa deti budú môcť opäť posunúť zase o krôčik vpred. ĎAKUJEME <3

Bežci z vianočného behu s BSG

Uverejnené v Akcie, Zbierky